Close

UWAGA! Informujemy, że od 1 grudnia 2020 roku zmianie ulegają dane naszej firmy. Pełna nazwa brzmi:

Omega System L.Polakowski, M.Serafińska-Polakowska s.c. ul. Pszczelnicza 14, 41-100 Siemianowice Śląskie

jednocześnie informujemy, że NIP, REGON, NUMER KONTA BANKOWEGO pozostają bez zmian.

Lekki system zabudowy

Lekki system zabudowy

Każda funkcjonalna przestrzeń, aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna zostać starannie rozplanowana. W tym celu często w obrębie większych powierzchni wydzielane są mniejsze przestrzenie o konkretnym przeznaczeniu.

W halach przemysłowych mogą to być zaplecza socjalne, stanowiska biurowe, przestrzenie magazynowe lub ścianki okalające stanowiska pracy czy miejsce pracy maszyn. W biurach za pomocą lekkich ścianek wydziela się miejsca do rozmów i odpoczynku, przestrzenie typu room in room, można także stworzyć mniejsze zaplecza magazynowe. Lekka zabudowa posłuży do wyznaczenia szatni i przebieralni np. na zapleczach scen teatrów i placówek kulturalnych, a także w sklepach. W placówkach zdrowia za pomocą lekkich ścianek stworzyć można stanowiska medyczne i rehabilitacyjne, które zapewnią intymną przestrzeń dla lekarzy, rehabilitantów i pacjentów podczas badań i zabiegów. Lekki system zabudowy wykorzystuje się także do budowy recepcji, także w pełni oddzielonych od korytarza lekką ścianą.

Solidność i estetyka wykonania – te dwie cechy sprawiają, że system lekkiej zabudowy sprawdza się zarówno w obiektach przemysłowych, jak i kulturalnych czy rozrywkowych. Tam, gdzie liczy się trwałość, tam, gdzie stawia się akcent na możliwości rekonfiguracjikonstrukcji, oraz tam, gdzie na plan pierwszy wysuwa się efekt wizualny – lekkie ścianki spełnią wszystkie te wymagania.

Nieocenioną zaletą systemu jest możliwość jego czystego montażu w pomieszczeniach już wykończonych i zorganizowanych, zwykle bez ingerencji w stałe elementy przestrzeni. Pozwala to na uniknięcie kosztownych, czasochłonnych i kłopotliwych remontów, a dzięki stosunkowo szybkiemu i łatwemu montażowi – minimalizuje przestoje w pracy. System jest rekonfigurowalny, co oznacza, że można go używać w różnych układach i dostosowywać zabudowę lub podział przestrzeni do zmieniających się potrzeb. Można go także czasowo całkowicie rozmontować i przechować do momentu ponownego wykorzystania.

System lekkiej zabudowy oparty jest na konstrukcji z profili aluminiowych o różnym charakterze, dobieranych w zależności od potrzeb. Stosujemy nasze własne rozwiązania w systemach:

  • ROUND Line – najbardziej popularny, z wykorzystaniem estetycznych, solidnych okrągłych profili nośnych;

  • ECO Line – najlżejsze, lecz ekonomiczne konstrukcje;

  • QUBE Line – o szerszym spektrum zastosowania, z możliwością stosowania różnego rodzaju płyt, a także tkanin i pianek wygłuszających, łączników i zawiasów dających duże i wyjątkowo estetyczne możliwości aranżacji, a także umożliwiający tworzenie dużych, jednorodnych powierzchni graficznych.

System pozwala na użycie różnorodnych materiałów do wypełnienia ścian – od PVC, przeźroczystej pleksi i szkła, po płyty kompozytowe oraz meblowe, a także tkaniny. Standardowy kolor profili to anodowane aluminium, lecz mogą być one malowane także na dowolny kolor, również w sposób imitujący deseń drewna. Wypełnienia dobieramy kolorystycznie, można też w tym celu wykorzystać panele z dowolną grafiką drukowaną. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia zabudowy w drzwi i okienka przesuwne.