Close

Ścianki wystawiennicze

Aby ekspozycja dowolnego rodzaju treści mogła odnieść skutek, a więc przykuć uwagę potencjalnych jej odbiorców i umożliwić im zapoznanie się z nią, musi być w odpowiedni sposób przygotowania. Osobną niezwykle istotną rzeczą jest to, że sposób, w jaki dany przekaz jest prezentowany, mówi bardzo dużo o podmiocie, który tego dokonuje, bądź jest jego autorem. Właśnie dlatego dobre ścianki wystawiennicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony firm, a także wszelkiego rodzaju instytucji. Dzięki nim, zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze można przygotować doskonałą wystawę wzbudzającą zainteresowanie widzów, a także skutecznie opierającą się warunkom pogodowym. Ścianka wystawiennicza pozwala także na doskonałe przygotowanie miejsc, w których odbywać się będą wszelkiego rodzaju wydarzenia czy ekspozycje innych obiektów, zarówno pod względem organizacji przestrzeni, jak i wystroju – pole do popisu, jakie daje ona tworzącym treść grafikom, jest wprost ogromne.

Sięgnij po wielkie możliwości, jakie otworzą przed Tobą dobre ścianki ekspozycyjne

Aby cały trud włożony w przygotowanie treści i grafiki, którą ma przestawiać nasza ścianka wystawowa nie poszedł na marne, koniecznie należy zadbać o to, by charakteryzowała się ona doskonałą jakością. Sytuacja, w której ścianka ekspozycyjna np. staje się niestabilna, albo w inny sposób traci na doskonałości wyglądu, może nie umknąć uwadze odbiorców prezentowanego przez nas przekazu. Skorzystanie z oferty firmy Omega System, działającej w tej branży od wielu lat, jest najlepszym sposobem na uniknięcie ewentualnych kłopotów natury technicznej. Ścianki targowe i wszystkie pozostałe, które mamy w naszej ofercie to rezultat bogatego, wieloletniego doświadczenia. Dzięki niemu mogliśmy opracować własne rozwiązania, które powodują, że te ścianki wystawowe w perfekcyjny sposób łączą trwałość i jakość z łatwością obsługi i ekonomią. Ponadto, jako wytwarzający najlepsze ścianki wystawiennicze producent, gotowi jesteśmy dostosowywać swoje wyroby do konkretnych wymagań przyszłych użytkowników.

Dzięki temu każda nasza ścianka targowa czy też ścianka wystawiennicza znakomicie sprawdzi się zarówno w roli wystawy towarzyszącej wydarzeniu kulturalnemu, jaki np. elementu wystroju stworzonego na potrzeby konferencji, działań szkoleniowych, promocyjnych, czy jakichkolwiek innych imprez, zarówno w plenerze jak i wnętrzach obiektów. Ścianki ekspozycyjne naszej produkcji można ustawiać, rozbierać i przebudowywać z wielką łatwością i w krótkim czasie, a cena każdej z nich jest korzystna.

System Omega MultiQUBE Line

Czas na multifunkcyjne rozwiązania! MULTI QUBE to nowoczesny system wystawienniczy, dający nieskończone możliwości aranżacji. W zależności od potrzeb można go dowolnie konfigurować. Pozwalają na to liczne akcesoria, które się nań składają. A są to:

  • różnego rodzaju wypełnienia w postaci płyt, służące jako nośnik ekspozycji oraz jako zabezpieczenie eksponowanych materiałów,

  • system zawiesi,
  • półki,
  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne,
  • łączniki,
  • wszelkie inne elementy, dopasowane do wymagań wystawców.

Oczywiście wszystkie części tego systemu są w pełni kompatybilne z pozostałymi rozwiązaniami oferowanymi przez Omega System, w szczególności z ramami ekspozycyjnymi QUBE.

System Omega MultiQUBE Line – dowiedz się więcej

Ścianki Omega QUBE Line

Nie ma bardziej oszczędnego w formie, a zarazem mogącego spełniać tyle funkcji systemu co model ścianek QUBE. Jedną z ich większych zalet jest zastosowanie w konstrukcji profili, które są praktycznie niewidoczne od frontu. Dzięki temu prezentowane treści są doskonale wyeksponowane i nic nie odwraca uwagi odbiorcy.

Ścianki QUBE mogą pełnić rolę tła dla grafik bądź obrazów prezentowanych w ramach lub antyramach. Ich podstawową funkcją jest jednak bezpośrednie eksponowanie treści – i to zarówno tych drukowanych na folii, jak i na tkaninie. Ta druga forma umożliwia prezentację na jednolitej powierzchni naprawdę dużych formatów, nawet 300 x 220 cm i większych.

Specjalne łączniki pozwalają zestawiać ramy QUBE w ciągi paneli ustawionych w linii prostej lub pod różnymi kątami. To rozwiązanie sprawdza się przy wydzielaniu stref w większej przestrzeni ekspozycyjnej albo tworzeniu ścieżek zwiedzania na wystawach. Układy tworzone z ram mogą być naprawdę dowolne – wszystko zależy od inwencji autorów.

Ścianki wyposażone są w dodatkowe oświetlenie wewnętrzne, nadające ekspozycji wyjątkowy charakter. Ramy QUBE doskonale sprawdzą się nawet na ekspozycjach plenerowych.

Ścianki Omega QUBE Line – dowiedz się więcej

Ścianki Omega QUBE Line – plenerowe

System Omega QUBE Line można z powodzeniem wykorzystać do ekspozycji w plenerze. Grafika eksponowana jest wówczas na płytach. Ramy natomiast łączone są w zamknięte układy zapewniające stabilność ekspozycji. System może być wyposażony w oświetlenie, zapewniając tym samym prezentacje przekazu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Ścianki Omega QUBE Line – dowiedz się więcej

Ścianki Omega ROUND Line

Na ekspozycjach wewnątrz budynków znajdą zastosowanie również ścianki Omega ROUND Line. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie okrągłych profili, które dodają wystawom szyku i nowoczesnej elegancji.

Elementy reklamowe i prezentacyjne można montować na ściankach standardowych – o szerokości 70 lub 100 cm, lub innych, dostosowanych do wymogów danej wystawy. Ścianki sprawdzą się zarówno jako pojedyncze elementy ekspozycyjne, jak i moduły złożone z kilku paneli połączonych w linii prostej lub pod kątem 90 stopni. W każdym przypadku można w razie potrzeby zwiększyć ich stabilność dodatkowymi podstawami.

Ścianki Omega ROUND Line – dowiedz się więcej

Ścianki Omega ROUND Line – plenerowe

Wystawy organizowane na zewnątrz budynków wymagają specjalnych rozwiązań. Naprzeciw oczekiwaniom ich twórców wychodzi system Omega ROUND Line z przeznaczeniem do pracy w plenerze. Konstrukcja tych ścianek jest mocna i stabilna, osadzona na podstawach betonowych, zamaskowanych estetycznymi nakładkami z tworzywa.

Również te ramy, jak wszystkie inne produkowane przez Omega System, można łączyć w grupy, spinając je w linie lub pod kątem prostym i tworząc zamknięte układy, np. czworoboki. Najczęściej praktykuje się umieszczanie na nich plansz jedynie w górnej części konstrukcji, standardowo o wymiarach 70 x 100 cm lub 100 x 100 cm. Laminowany wydruk zapewnia większą trwałość materiałów. Ścianki można dodatkowo oświetlić, tym samym umożliwiając prezentację wystawy o różnych porach dnia, a nawet nocy.

Mimo że ramy te są doskonale przystosowane do funkcjonowania w zmiennych warunkach atmosferycznych, trzeba zawsze pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i w przypadku silnych wiatrów bądź nawałnic złożyć wystawę lub co najmniej odpowiednio ją zabezpieczyć.

Ścianki Omega ROUND Line plenerowe – dowiedz się więcej

Ścianki Omega ROUND Line – plenerowe / SUPER STABILNE

Wystawy w plenerze to duże wyzwanie. Trzeba być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne, ale też różne podłoża. Ścianki SUPER STABILNE wyposażone są w cztery dociążające podstawy i specjalny układ profili nośnych, co daje w sumie bardzo solidną konstrukcję, nawet w przypadku wielkoformatowych ekspozycji.

Na ramach rozpięte są dwie plansze o standardowych wymiarach 100 x 150 cm lub 200 x 120 cm. Istnieje możliwość dostosowania ich do potrzeb wystawcy. Ze względu na swój plenerowy charakter grafiki są laminowane, a same ramy mogą być wyposażone w oświetlenie ledowe bądź halogenowe.

Istotne jest, aby zachować szczególną ostrożność w trudnych warunkach atmosferycznych i odpowiednio zabezpieczyć wystawę, a w razie konieczności nawet całkiem ją złożyć.

Ścianki Omega ROUND Line super stabilne – dowiedz się więcej

EKRANY SZKLANE

Ekrany wykonane są z hartowanego szkła o grubości 8 mm i osadzone od góry i dołu w profilach aluminiowych. Mogą być prezentowane pojedynczo bądź w złożonych układach. Do górnego profilu mocuje się elementy służące do wieszania eksponatów. Poza standardową funkcją, jaką jest prezentacja zdjęć czy grafik, ekrany szklane mogą również dzielić przestrzeń wystawienniczą, np. odgradzając zwiedzających od prezentowanych eksponatów.

Ekrany szklane – dowiedz się więcej

ramy wystawiennicze

Ścianki Omega ECO Line

Ścianki ekspozycyjne Omega ECO Line to system, który znajduje zastosowanie wewnątrz budynków. Do ich konstrukcji użyto lekkich profili aluminiowych, co ułatwia ich użytkowanie. Panele można ustawiać pojedynczo, ale mogą one też łączyć się ze sobą, tworząc wieloelementowe ciągi w kształcie linii łamanej, czworoboku czy trójkąta.Są niczym harmonijka – wykonane z profilu przypominającego zawias, mogą być ustawiane pod dowolnym kątem, a także rozstawiane i składane bez użycia narzędzi.Standardowe plansze mają po 70 lub 100 cm szerokości, ale ich wymiary można dowolnie dostosować do indywidualnych potrzeb. Również sposób mocowania plansz na profilach dopasowujemy do wymogów konkretnej ekspozycji. Zarówno pojedyncze, jak i złożone panele można dodatkowo wzmocnić podstawami stabilizującymi. A wszystko po to, by prezentowane grafiki, zdjęcia czy plakaty zostały jak najlepiej zaprezentowane odbiorcy.

Ścianki Omega ECO Line – dowiedz się więcej

ramy wystawowe

Ścianki MUZEALNE

Prosta sala muzealna nie przedstawia sama w sobie wiele możliwości, jeśli chodzi o urozmaicenie ekspozycji. Wszystko zmienia się, kiedy do dyspozycji mamy nowoczesne ścianki muzealne.

Moduły te pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni wewnątrz budynków w prosty i niewymagający dużego nakładu pracy sposób. W mgnieniu oka wznoszone są nowe ściany, które można wykończyć tradycyjnymi metodami – nałożyć tynk ozdobny czy pomalować farbami. System wyposażony jest w łączniki umożliwiające scalanie ścianek w dowolne układy.

Na wyposażeniu są także specjalne linki zakończone haczykami, potrzebne do zawieszenia obrazów czy fotografii. W profilu aluminiowym zamontowanym na górnej krawędzi ścianki umieszczone są uchwyty podtrzymujące eksponaty. System pozwala na dowolną regulację położenia prezentowanych obiektów – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Eksponaty można montować po obu stronach ścianki.

Ścianki MUZEALNE – dowiedz się więcej

ścianka ekspozycyjna

Omega System: Jesteśmy firmą gwarantującą najwyższą jakość ścianek ekspozycyjnych

Chyba nic nie stanowi tak wymownej rzeczy, jak doświadczenie. Działamy ponad 25 lat. Tak duży staż na rynku możliwy jest tylko i wyłącznie dzięki naszej szczególnej dbałości o jakość obsługi oraz samych produktów. Do zleceń podchodzimy z uwzględnieniem potrzeb naszych Klientów. Wypełniamy wszelkie indywidualne wytyczne, niejako dostosowując produkty do życzeń estetycznych. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Ścianka ekspozycyjna służy bowiem przykuwaniu uwagi. Jej atrakcyjność oraz czytelność jest niezwykle istotna, dlatego też dbamy o ze wszech miar najlepsze właściwości naszych ram wystawowych. Trudno byłoby mówić o efektywnym i efektownym działaniu, gdyby nie zachowywały stabilności oraz nie realizowały konceptów pochodzących z istoty projektu. Na szczęście takiej sytuacji nie zaświadczymy w Omega System nigdy. Cennik ustalamy jednostkowo i na jego wartość wpływają takie czynniki, jak wielkość i rodzaj zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Ścianka ekspozycyjna z naszej oferty sprawdzi się w wielu, wielu miejscach!

Jesteśmy doświadczoną firmą, co oznacza, że przez ponad dwie dekady zrealizowaliśmy ogrom zamówień, maksymalnie rozszerzając swoją wiedzę i skuteczność wielu aspektów funkcjonowania firmy. Nasze ramy wystawiennicze charakteryzują się lekkością oraz mobilnością. Dzięki temu postawić je można w dowolnej przestrzeni, idealnie ją aranżując. Warto wiedzieć o tym, że wszystkie te cechy idą w parze z perfekcyjną stabilnością. Cóż, w przeciwnym wypadku byłoby to niezwykle dramatyczne faux pas. Lecz tak, co oczywiste, nie jest. Nasze mocowania są absolutnie solidne. Omega System stawia na najlepszą jakość, dlatego też po nasze produkty sięga coraz więcej i więcej firm oraz instytucji wszelkiego rodzaju. Ścianka ekspozycyjna od nas nada się zarówno do muzeum, opery, teatru, kościołów, jak i do banków, urzędów, szkół. Dzięki świetnej odporności na warunki atmosferyczne swoje zastosowanie znajdą również na zewnętrznych wystawach. Nie czekaj, sprawdź specjalnie przygotowaną ofertę od Omega System. Nasze ramy wystawowe z całą pewnością Cię zachwycą.

Czy zewnętrzna ścianka ekspozycyjna poradzi sobie w takich warunkach?

Tak. Nasze ramy wystawiennicze odnajdą zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wynika to z wielu czynników, na przykład z wysokiej stabilności. Niemniej jednak ta cecha okazałaby by się niczym bez odporności na promieniowanie ultrafioletowe, zmienną i różną temperaturę a także porywisty wiatr.

Dlaczego to wam powinniśmy zaufać?

Odpowiedź jest prosta – jesteśmy na rynku od ponad dwóch dekad. To sprawia, że znamy od podszewki potrzeby i oczekiwania naszych produktów. Nasze ramy wystawowe są dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Dlatego też na każdym kroku usługi można mówić o komforcie, wygodzie, a także przyjaznej atmosferze. Ścianka wystawiennicza zakupiona u nas, to gwarant ze wszech miar najwyższej jakości.

Jak dobrać ramę wystawową do swoich potrzeb?

Ścianka ekspozycyjna w naszym asortymencie występuje w wielu formatach. Zostały one szczegółowo opisane w kategorii „Oferta” – „Ścianki wystawiennicze”. Posiadamy zarówno ekrany z hartowanym szkłem, solidne, plenerowe ścianki, jak i idealne do na przykład galerii sztuki ścianki Omega QUBE Line. Dla każdego coś dobrego! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.