Close

Lekki system zabudowy

Każda funkcjonalna przestrzeń, aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna zostać starannie rozplanowana. W tym celu często w obrębie większych powierzchni wydzielane są mniejsze przestrzenie o konkretnym przeznaczeniu.

W halach przemysłowych mogą to być zaplecza socjalne, stanowiska biurowe, przestrzenie magazynowe lub ścianki okalające stanowiska pracy czy miejsce pracy maszyn. W biurach za pomocą lekkich ścianek wydziela się miejsca do rozmów i odpoczynku, przestrzenie typu room in room, można także stworzyć mniejsze zaplecza magazynowe. Lekka zabudowa posłuży do wyznaczenia szatni i przebieralni np. na zapleczach scen teatrów i placówek kulturalnych, a także w sklepach. W placówkach zdrowia za pomocą lekkich ścianek stworzyć można stanowiska medyczne i rehabilitacyjne, które zapewnią intymną przestrzeń dla lekarzy, rehabilitantów i pacjentów podczas badań i zabiegów. Lekki system zabudowy wykorzystuje się także do budowy recepcji, także w pełni oddzielonych od korytarza lekką ścianą.

Solidność i estetyka wykonania – te dwie cechy sprawiają, że system lekkiej zabudowy sprawdza się zarówno w obiektach przemysłowych, jak i kulturalnych czy rozrywkowych. Tam, gdzie liczy się trwałość, tam, gdzie stawia się akcent na możliwości rekonfiguracjikonstrukcji, oraz tam, gdzie na plan pierwszy wysuwa się efekt wizualny – lekkie ścianki spełnią wszystkie te wymagania.

Nieocenioną zaletą systemu jest możliwość jego czystego montażu w pomieszczeniach już wykończonych i zorganizowanych, zwykle bez ingerencji w stałe elementy przestrzeni. Pozwala to na uniknięcie kosztownych, czasochłonnych i kłopotliwych remontów, a dzięki stosunkowo szybkiemu i łatwemu montażowi – minimalizuje przestoje w pracy. System jest rekonfigurowalny, co oznacza, że można go używać w różnych układach i dostosowywać zabudowę lub podział przestrzeni do zmieniających się potrzeb. Można go także czasowo całkowicie rozmontować i przechować do momentu ponownego wykorzystania.

System lekkiej zabudowy oparty jest na konstrukcji z profili aluminiowych o różnym charakterze, dobieranych w zależności od potrzeb. Stosujemy nasze własne rozwiązania w systemach:

  • ROUND Line – najbardziej popularny, z wykorzystaniem estetycznych, solidnych okrągłych profili nośnych;

  • ECO Line – najlżejsze, lecz ekonomiczne konstrukcje;

  • QUBE Line – o szerszym spektrum zastosowania, z możliwością stosowania różnego rodzaju płyt, a także tkanin i pianek wygłuszających, łączników i zawiasów dających duże i wyjątkowo estetyczne możliwości aranżacji, a także umożliwiający tworzenie dużych, jednorodnych powierzchni graficznych.

Ścianka z wypełnieniem z pianki akustycznej

System pozwala na użycie różnorodnych materiałów do wypełnienia ścian – od PVC, przeźroczystej pleksi i szkła, po płyty kompozytowe oraz meblowe, a także tkaniny. Standardowy kolor profili to anodowane aluminium, lecz mogą być one malowane także na dowolny kolor, również w sposób imitujący deseń drewna. Wypełnienia dobieramy kolorystycznie, można też w tym celu wykorzystać panele z dowolną grafiką drukowaną. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia zabudowy w drzwi i okienka przesuwne.

Exit mobile version