Close

Gabloty muzealne

Muzea w ostatnim czasie diametralnie zmieniają swoje oblicze, ekspozycje stają się coraz bardziej nowoczesne i atrakcyjne dla zwiedzających. Obecne są w nich np. różnego rodzaju zaawansowane rozwiązania multimedialne, które czynią wizytę w niejednej placówce szczególnym przeżyciem. Nie wymyślono jednak lepszego sposobu zabezpieczania prezentowanych zbiorów niż gabloty muzealne – sprawdzony i nieodzowny element każdej ekspozycji od wielu lat. Również one, wraz z coraz lepszymi dostępnymi materiałami i technikami produkcji stają się coraz lepsze, a nasza oferta jest tego bezsprzecznym dowodem.

gabloty muzealne – zobacz różne rozwiązania

Wychodząc naprzeciw potrzebom muzealnictwa XXI wieku, opracowaliśmy bogatą ofertę gablot muzealnych. Nasze konstrukcje są na tyle różnorodne, a możliwości ich modyfikacji tak elastyczne, że znajdą zastosowanie na każdej wystawie, tym bardziej, że cena każdej z nich jest korzystna. Na indywidualne zamówienie może zostać także zaprojektowana i wyprodukowana niestandardowa gablota muzealna, spełniająca wymagania Klienta.

W swojej ofercie posiadamy gabloty muzealne wolnostojące, stolikowe oraz usytuowane na postumentach. Dostępne są w dwóch podstawowych wersjach: gabloty, których konstrukcja wykonana jest w całości z profili aluminiowych (także boczne szyby są w nich zamknięte); gabloty, których część ekspozycyjna jest całkowicie przeszklona.


Dobre gabloty do muzeum uczynią wyjątkową każda ekspozycję

Jako wykonujący najlepsze gabloty muzealne producent, oferujemy ich szeroką gamę. Od prostych, z wiekiem unoszonym lub otwieranym z boku, przez pochyłe, po wysokie, z szufladą bądź szafką albo ustawione na drewnianym postumencie. Wykonane mogą być w jednym ze standardowych rozmiarów lub dostosowane indywidualnie do potrzeb danej ekspozycji. Gabloty do muzeum produkowane są z wykorzystaniem różnych materiałów. Podstawowym są profile aluminiowe w kolorze anody naturalnej lub malowane na dowolny kolor, w tym także imitujący deseń drzewa lub kamień. Postumenty wykonane z drewna i płyt MDF są lakierowane na wybrany przez odbiorcę kolor lub fornirowane.

Wykorzystujemy szkło hartowane lub szkło laminowane – o odpowiednich cechach i odporności, zapewniających bezpieczeństwo eksponowanym przedmiotom i zwiedzającym. Drzwi zabezpieczone są zamkami patentowymi. Jeżeli istnieje taka potrzeba, gablota muzealna może zostać doposażona w zamki o odpowiednich certyfikatach bezpieczeństwa. Do oświetlenia stosowane są lampy ledowe halogenowe standardowe lub o zadanych parametrach, dostosowane do potrzeb Klienta.