Close

System QUBE – stoiska targowe

Ramy QUBE doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach wystawowych, sklepowych i biurowych. Będą atrakcyjnym elementem w czasie konferencji czy jako tło dla eventów o dowolnej tematyce. Mogą pełnić funkcję nośnika grafiki reklamowej czy informacyjnej lub stanowić dodatek dekoracyjny uatrakcyjniający przekaz. Liczba zastosowań systemu ram QUBE jest niemal nieograniczona.

Jedną z podstawowych cech systemu ram QUBE jest jego kompaktowość. System składa się z ram, które można łączyć w dowolne układy – i to nawet w ramach jednego zestawu. Dodatkowe elementy, jak np. stojaki, pylony, podwieszane plansze itp., dają jeszcze więcej możliwości, pozwalając stworzyć konstrukcje wyraziste i jedyne w swoim rodzaju.

Druga istotna cecha naszego systemu to mobilność. Ramy QUBE dzięki swej budowie i lekkiej konstrukcji są łatwe w montażu i demontażu, a także niekłopotliwe w transporcie i magazynowaniu. Ułatwienie stanowią ergonomiczne rozwiązania, takie jak wózki transportowe, pokrowce na grafikę i skrzynie na akcesoria. Sam system został tak skonstruowany, żeby jego montaż i demontaż odbywał się w zasadzie bez użycia narzędzi. Oczywiście nie traci on przez to nic na solidności i doskonale sprawdza się przy budowie stałych ekspozycji i elementów organizacji przestrzeni.

Kolejną zaletą systemu ram QUBE jest możliwość jego wielokrotnego wykorzystania. Grafiki osadzone na ramach da się w łatwy sposób wymieniać, co oznacza, że ten sam zestaw ram może być wykorzystany nawet na skrajnie różnych tematycznie imprezach. Do tego za każdym razem można zmodyfikować ustawienie ram, tworząc całkiem nowe układy, w zakresie możliwości technicznych systemu.

Elementy systemu ram QUBE są Zarejestrowanym Wzorem Wspólnotowym.

RAMY

Podstawowymi elementami systemu QUBE są dwa rodzaje ram wykonanych z anodowanych profili aluminiowych:

 • ramy QUBE wypełnione płytą,

 • ramy QUBE tkaninowe.

Zaletą obu rodzajów ram jest łatwy sposób mocowania i wymiany ich wypełnień oraz nośników grafiki.Szerokość ramy od frontu to jedynie 1,5 mm, co umożliwia zestawianie ich i tworzenie jednolitych wizualnie płaszczyzn. Dzięki ramom QUBE można zbudować: ściany o nieograniczonej liczbie układów, lady, pylony, stojaki itp.

1. Ramy QUBE wypełnione płytą

Płyty mocowane są do ram za pomocą magnesów lub rzepów, a jeśli zajdzie taka potrzeba – także w inny, jeszcze bardziej trwały sposób. Płyty mogą być mocowane jedno- lub dwustronnie.

W zależności od zastosowania ramy są wypełniane kilkoma rodzajami płyt:

– płyty PVC: najlepsze rozwiązanie przy ekspozycjach mobilnych i do celów wystawienniczych; płyty mają zazwyczaj grubość 3 i 4 mm. Płyty PVC są jednocześnie nośnikiem grafiki reklamowej lub informacyjnej aplikowanej na folii pokrytej laminatem ochronnym, co zapewnia im przedłużoną żywotność. Są lekkie, ułatwiając tym samym transport i montaż elementów systemu ram QUBE;

– płyty kompozytowe i meblowe: stosowane do stałych aranżacji; to płyty o grubości nawet do 18 mm, o większej trwałości i odporności na zarysowania i zmienne warunki, takie jak różnice temperatur, nasłonecznienie, wilgotność itd. Mogą być równocześnie nośnikiem grafiki. Płyty kompozytowe o mniejszej grubości stanowią trwalszy i bardziej wytrzymały zamiennik płyt PVC (lecz nie tak ekonomiczny).

Wykorzystanie tego rodzaju płyt zdecydowanie zwiększa estetykę przekazu. Ich jakość i szeroka gama kolorystyczna umożliwiają planowanie i budowanie przestrzeni w bardzo atrakcyjny i solidny sposób. Płyty meblowe dostępne są w wielu rodzajach laminatów – od jednolitych kolorów po różnorodne desenie, zatem charakter zabudowy można dostosować do każdego rodzaju pomieszczenia. Płyty kompozytowe łączą w sobie lekkość oraz idealną płaszczyznę. Zastosowanie takich materiałów pozwala na budowę lekkich ścianek działowych, pomieszczeń typu room in room, ścianek open space czy tła ścian w różnych pomieszczeniach;

– przezroczyste panele ze szkła akrylowego PMMA.

Podstawowe rozmiary ram wypełnionych płytą to:

 • 100 cm x 70 cm
 • 100 cm x 100 cm
 • 100 cm x 125 cm
 • 100 cm x 200 cm

2. Ramy QUBE tkaninowe

Nośnikiem grafiki jest w tym przypadku zadrukowana tkanina, mocowana za pomocą wszytej uszczelki z jednej lub dwóch stron ramy.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet:

 • dzięki wykorzystaniu tkanin można uzyskać większe jednolite powierzchnie graficzne, zastosować duże, niestandardowe formaty;

 • ramy tkaninowe są o wiele lżejsze niż ramy wypełnione płytami, łatwo je podwiesić pod sufitem lub zamontować na ścianie.

Wydruki mogą być wykonane na materiale zwykłym lub przystosowanym do podświetleń.

ŁĄCZNIKI

Ramy łączone są ze sobą w najprostszy z możliwych sposobów – za pomocą śrub motylkowych, bez użycia narzędzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu ich montaż jest nie tylko łatwy, ale i szybki.

Na system QUBE składają się między innymi łączniki umożliwiające scalanie ram pod różnymi kątami. Podstawowe łączniki to:

 • 90, 120, 135 stopni dla dwóch ram,
 • 3 x 90, 3 x 120 stopni dla trzech ram,
 • 4 x 90 stopni dla czterech ram,
 • łącznik prosty wzmacniający.

W ofercie znajdują się także łączniki o nieregularnych kształtach, które umożliwiają budowę niepowtarzalnych, nietypowych ekspozycji. Na indywidualne zamówienie dostarczamy łączniki o kącie dostosowanym do wizji projektanta.

Łączniki QUBE to jednak nie tylko wizualne i funkcjonalne wsparcie ekspozycji. Ze względu na jakość wykonania i sposób mocowania są dodatkowym fizycznym wzmocnieniem ram, co jest rzadkością w podobnych systemach. A wszystko to – przypomnijmy – pozostaje łatwe w użyciu i możliwe do zmontowania bez korzystania ze specjalistycznych narzędzi.

ZAWIASY

Zawiasy QUBE mocowane są do ram i umożliwiają płynne ustawianie dwóch ram pod dowolnym kątem w zakresie od 90 do 270 stopni. Zawiasy zostały zaprojektowane w ten sposób, że pomiędzy ramami nie pozostawiają żadnego prześwitu, dzięki czemu nie zaburzają wizualnej koncepcji prezentacji. Można je wykorzystać także do budowy drzwi, np. prowadzących na zaplecze stoisk.

PODSTAWY

Elementem konstrukcyjnym systemu QUBE są podstawy do ram, o różnym przeznaczeniu i rozmiarze:

 • podstawy płaskie,
 • podstawy boczne,
 • stopy wsuwane,
 • stopy okrągłe wkręcane.

Montowanie podstaw nie jest konieczne, ale dodają one konstrukcjom stabilności i umożliwiają ich odpowiednie wypoziomowanie.Najlepszą stabilność ścian zapewniają podstawy boczne. Zaletą podstaw płaskich z kolei jest to, że nie tworzą żadnej przeszkody wokół ścianki, nie utrudniając poruszania się w obrębie ekspozycji. Stopy wsuwane są idealne dla pojedynczych paneli – pylonów czy stojaków. Stopy okrągłe zaś umożliwiają poziomowanie ścian na nierównych powierzchniach i zabezpieczają profil przed przypadkowym otarciem przy kontakcie z podłogą.

OŚWIETLENIE

Do oświetlenia ekspozycji systemu QUBE stosuje się kilka rozwiązań:

 • belka Light Board: ledowe, energooszczędne rozwiązanie; lampa wyposażona w diody LED, montowana w niewielkiej odległości od płaszczyzny ściany, zdolna skutecznie, w niemal jednolity sposób oświetlić nawet bardzo dużą powierzchnię. Jeżeli ekspozycja jest zaplanowana jednostronnie, belka Light Board może podświetlać od tyłu panele graficzne wykonane na odpowiednim nośniku;

 • lampa typu Display: halogen na wysięgniku;

 • panel ledowy: umożliwia oświetlenie paneli od wewnątrz ramy, może także być zamontowany w formie podświetlanej półki.

WÓZKI, POKROWCE, SKRZYNIE

Ergonomiczne wózki, pokrowce i skrzynie na akcesoria systemowe QUBE pozwalają na łatwą organizację i transport elementów systemu z jednej wystawy na drugą. Wózki umożliwiają mocowanie i przewożenie ram w liczbie po 5 lub 10 sztuk. Ramy osłonięte są pokrowcami wykonanymi z mocnego materiału, który chroni je przed przypadkowym uszkodzeniem. Panele graficzne transportowane i magazynowane w pokrowcach nie są narażone na działanie czynników zewnętrznych, co znacznie przedłuża czas ich użytkowania bez strat na jakości. Skrzynie umożliwiają bezproblemowe magazynowanie i przenoszenie niezbędnych akcesoriów. Wszystkie elementy są zgromadzone w jednym miejscu, łatwiej jest więc zadbać o ich dobrą organizację, nie ma też ryzyka, że któryś się zgubi.

Elementy dodatkowe QUBE

System QUBE wyposażony jest w szeroką gamę dodatkowych elementów, które dodają mu funkcjonalności, a przy tym wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników, zapewniając realizację nawet najbardziej oryginalnych projektów. Są to:

 • półki na ulotki,
 • półki na przedmioty, jedno- i dwustronne,
 • gablotki,
 • uchwyty na telewizor,
 • uchwyty na ramy i obrazy,
 • uchwyty do podwieszania ram,
 • zaślepki do profili.

Dodatkowo system może być wyposażony w:

 • telewizor,
 • minikomputer,
 • dongle z systemem Android,
 • krzesła,
 • stoliki,
 • inne akcesoria.