Close

28 grudnia 2022

Open space – oczekiwania kontra rzeczywistość. Dlaczego nie zawsze jest to dobre wyjście?

Główna idea biur open space polega na optymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca, tym samym ułatwiając pracownikom komunikację. Organizacja przestrzeni biurowej w formacie otwartej przestrzeni nie zawsze się sprawdza, czasem przyjmując zupełnie odwrotny od oczekiwań efekt. Modny w dzisiejszych czasach open space w wielu miejscach pracy przybiera formę chaosu, jakiego nie da się powstrzymać. Na szczęście w Omega System przedstawiamy kompleksowe rozwiązanie tego problemu.

Ścianki biurowe od Omega System i ich podstawowe funkcje w przestrzeni biurowej

Ściany działowe w budynkach służą do lepszej organizacji przestrzeni przez jej podział. Nowoczesne mobilne przegrody doskonale sprawdzają się w miejscach, w których przede wszystkim liczy się cisza i spokój. Oferowane przez nas ścianki biurowe cechują się lekkością i wąskością, przez co nie uszczuplają cennego metrażu. Najprostsze wersje nie sięgają sufitu, stanowiąc rozgraniczenie poszczególnych stanowisk pracy, zaś ścianki w pełnym systemie zabudowy skutecznie wpływają na akustykę, wyciszając poszczególne sektory biurowe. Nasze ścianki pełnią także znakomitą funkcję estetyczną, wpasowując się przy tym w minimalistyczne stylizacje, wprowadzając tym samym ład i harmonię. Dostępne na zamówienie ścianki biurowe pomagają zapewnić komfort wszystkim pracownikom przebywającym w biurze, chroniąc ich przed negatywnymi skutkami związanymi z otwartą przestrzenią.

Wpływ otwartej przestrzeni na pracowników – jaki skutki może przynieść biuro open space?

Nawet najbardziej towarzyscy członkowie zespołu po czasie mogą być zirytowani brakiem miejsca do pracy w skupieniu, zaś introwertycy narażeni są na ciągły stres z powodu bycia wystawionym na widok reszty grupy. Praca w warunkach open space często wiąże się z słuchaniem szumu urządzeń, uderzeń w klawiaturę i rozmów kolegów czy koleżanek z pracy. Najgorszym ze skutków braku prywatności jest mniejsza wydajność pracowników, którzy zaczynają odczuwać coraz większy dyskomfort. Z pewnością nikt nie przepada za czuciem się obserwowanym – to tylko dodatkowy rozpraszacz, przyczyniający się do dodatkowego obniżenia jakości wykonywanej pracy. Ścianki biurowe od Omega System zapobiegają zjawisku chaosu w pracy, tym samym poprawiając funkcjonowanie wielu pracowników. Przestrzeń biurowa powinna być zaaranżowana pod względem efektywnej pracy, nie zaś stałego harmidru, który dla wielu jest nie do zniesienia. Już dziś możesz zaopatrzyć się w atrakcyjne cenowo ścianki działowe, rozwiązując główną przyczynę kłopotów, jaką jest chaotyczny open space. Zapraszamy!