Close

20 maja 2019

Jak sprawić, by Twoje stoisko targowe było jak magnes? Poznaj sposoby na przyciągnięcie do siebie ludzi!

Jaki jest niezawodny sposób na sukces w branży? Dać się zauważyć potencjalnym klientom. Niewątpliwą okazją do tego są organizowane cyklicznie targi, na których nie tylko możesz zaprezentować ofertę swojej firmy, ale również skutecznie pozyskać nowych kontrahentów. Dodatkowo poznasz większość konkurencji i dowiesz się, jakie działania Twojego przedsiębiorstwa spotykają się z aprobatą obecnych klientów. Aby jednak zapewnić sobie powodzenie na targach oraz cieszyć się tłumem odwiedzających, trzeba najpierw zaprojektować nieszablonowe stoisko. Jak to zrobić?

Ciekawość to pierwszy stopień do… zyskania klienta. Zainteresuj ludzi tym, że jesteś obecny

Gdy jedziesz na targi branżowe, bądź przygotowany na konfrontację z kolegami z Twojego sektora handlowego. Oni również będą chcieli przykuć uwagę zebranych, nie tracąc ani sekundy z darowanego im czasu na reklamę. Dlatego zadbaj, by Twoje stoisko przyciągało wzrok zebranych już z daleka. Powinno być niebanalne zarówno kolorystycznie, jak i architektonicznie, a jednocześnie nawiązywać swoją estetyką do prezentowanej oferty i branży, w której działasz. Pomogą Ci w tym profesjonalne elementy stoiska oferowane przez naszą firmę Omega System. Ścianki reklamowe, stojaki na ulotki i mnóstwo innych dostępnych u nas akcesoriów, sprawią, że obok Twojej firmy nikt nie przejdzie obojętnie.

Intrygujące stoiska targowe przyciągają zainteresowanych, a Twoje starania zatrzymują ich na dłużej

Czasy, w których stoiska targowe były po prostu wydzielonym kwadratem przestrzeni z ladą i stolikiem na środku, dawno odeszły już w niepamięć. Obecnie firmy prezentujące swoją ofertę prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych sposobów na zaciekawienie potencjalnego klienta. Standardem stały się już telewizory i monitory z wyświetlaną na ich ekranie reklamą czy fantazyjne kształty ścianek reklamowych. Jeśli chcesz, by ludzie do Ciebie przychodzili, możesz zwabić ich zapachem świeżej kawy, widokiem apetycznych przekąsek albo obietnicą pokazu czy konkursu z nagrodami. Możliwości są wręcz nieograniczone, a wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Porozmawiaj z ludźmi w przyjaznej przestrzeni, a doczekasz się wśród nich nowych klientów

Mnogość stoisk wystawionych podczas targów sprawia, że podchodzący do Ciebie odbiorcy mogą być już zniechęceni powtarzającymi się schematami. Zrób wszystko, żeby zapamiętali właśnie Twoją ofertę – nawiąż z nimi dialog, zbuduj więź emocjonalną, pokaż, że rozumiesz ich potrzeby. To sprawi, że potencjalny klient poczuje się ważny i doceniony, a więc bardziej skłonny do skorzystania z oferty. Dodatkowo, uważnie wysłuchując przyszłego kontrahenta, zorientujesz się, czego oczekuje. To bezcenna wskazówka dla Twojej firmy, dzięki której wiesz, co można ulepszyć, by klienci byli zadowoleni.