Close

Oznakowanie – informacja wizualna

Oznakowanie – informacja wizualna

Każdy budynek pełniący funkcje informacyjne czy komercyjne wymaga oznakowania. Informacje o tym, co i gdzie się znajduje, ułatwiają potencjalnym klientom i interesantom dotarcie do naszych produktów i usług. Podstawa to jasny i czytelny przekaz, nie można jednak zapominać o atrakcyjnej formie, szczególnie jeśli chcemy uzyskać także efekt reklamowy. Omega System wychodzi z propozycją szerokiej gamy produktów służących do oznakowania wnętrz i powierzchni na zewnątrz budynków. Stawiamy na estetykę, przejrzystość i najwyższą jakość wykonania.

Omega System SIGNS – system oznakowania wewnątrz budynków

Profile Omega System SIGNS zostały stworzone z myślą o komponowaniu własnych tablic i tabliczek informacyjnych. Ich wymiary i układ zależą od preferencji i potrzeb użytkowników.

W skład systemu wchodzą tablice główne z wymiennymi panelami informacyjnymi lub ze stałą informacją oraz tabliczki informacyjne dostępne w różnych wzorach – tabliczki NEXT i COLOUR z wymiennymi panelami oraz tabliczki POINT i DYSTANS z wymienną informacją o większym formacie. Tabliczki informacyjne występują jako: przydrzwiowe, podwieszane, podwieszane boczne – tzw. „semafory”.

Podstawą konstrukcji tabliczek informacyjnych są profile aluminiowe. Kluczowa innowacja zastosowana przy tym produkcie polega na tym, że profile można zamówić z dowolnym wypełnieniem. Dzięki temu tablice da się dostosować do każdego wnętrza i do każdej sytuacji. Doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnej aranżacji, jak i w zabytkowym zamku.

Konstrukcja większości tablic pozwala na szybką i łatwą wymianę paneli informacyjnych. We wszystkich modelach można wybrać kolor, formę czy krój czcionki. Także wymiary tablic dostosowujemy do potrzeb Klientów.

Na uwagę zasługują tabliczki grawerowane w laminatach, których zaletą jest czystość i jakość formy wykonania i materiału. Nasze tablice znajdują również zastosowanie w nietypowych realizacjach – jako breloki, tabliczki na biurko czy numerki na drzwi.

Paleta modeli tabliczek Omega System, jakie posiadamy w swojej ofercie, jest niezwykle bogata. Przygotowaliśmy kilka podstawowych linii tablic, w ramach których istnieje możliwość wyboru konkretnego ich rodzaju, jak np. tabliczki przydrzwiowe, piktogramy, tablice boczne, podwieszane i naścienne.

PYLONY

Pylony to bardzo skuteczny, a zarazem nowoczesny nośnik informacji i reklamy. Ze względu na duże gabaryty świetnie przyciągają uwagę potencjalnego klienta. Nie da się przejść obok nich obojętnie. Omega System oferuje pylony, które nadają się zarówno do ekspozycji na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków. Wykonane są z eleganckich, owalnych profili aluminiowych, wypełnione płytami kompozytowymi bądź innymi, w zależności od preferencji Klienta. Możliwość jedno- lub dwustronnej ekspozycji sprawia, że są niezwykle uniwersalne. Część pylonów wyposażona jest w moduł komputerowy do projekcji zdjęć i filmów. Wszystkie można doposażyć w oświetlenie, ramki do ekspozycji grafik czy półki na ulotki.

KASETONY

Kasetony to odmiana reklamy naściennej, zwykle podświetlanej od wewnątrz. Kasetony Omega System pozwalają na wymianę grafiki i dostęp do wewnątrz konstrukcji od frontu kasetonu, bez konieczności kłopotliwego rozkręcania go z boku.

SŁUPKI informacyjne i kierunkowe

Słupki kierunkowe stanowią atrakcyjne uzupełnienie elementów oznakowania. Wolnostojące, w dobrze eksponowanych, kluczowych miejscach, ułatwiają orientację w przestrzeni. Tablice kierunkowe umieszczone na słupkach mogą być wykonane w kształcie wyznaczonym przez Klienta. Na każdym słupku może znajdować się kilka tablic-kierunkowskazów, w zależności od potrzeb. Słupki produkujemy w wersji na zewnątrz i do wnętrz, stojące na stabilnej podstawie, stalowej lub betonowej, oraz mocowane w gruncie. Tabliczki wykonane są z trwałej, sztywnej płyty aluminiowej – kompozytowej.

TABLICE i SZYLDY

Tradycyjne tablice i szyldy wcale nie muszą być nudne. Wystarczy atrakcyjna grafika, dobrze dobrana kolorystyka i nietuzinkowy kształt, w połączeniu z elementami przestrzennymi, by wydobyć z tej typowo informacyjnej formy również walory estetyczne. Nie trzeba dodawać, że tak zaprojektowane konstrukcje będą stanowić również swoistą wizytówkę firmy, a przy tym spełnią funkcje reklamowe.

LITERY i elementy przestrzenne

Litery i znaki przestrzenne marki Omega System powstały jako dopełnienie stoisk wystawowych, urozmaicenie wnętrz biur i gabinetów. Można za ich pomocą oznaczyć wejście do budynku bądź wykorzystać je w dowolny inny sposób, zgodnie z potrzebą chwili.

Elementy przestrzenne wykonane są z pleksi, styroduru, płyt Dibond, PVC, laminatów i innych. Już sam ten przegląd tworzyw dowodzi ich różnorodności. Można je dostosować do wymogów każdego miejsca i projektu. Dodatkowo istnieje możliwości wyboru rozmiaru i koloru liter, a nawet ich grubości. Wszystkie elementy mogą być mocowane na dystansach.

Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru odpowiednich dodatków. Stworzymy w porozumieniu z Państwem projekt ekspozycji lub reklamy, dopracujemy go w najdrobniejszych szczegółach i wykonamy, dbając o jakość oraz estetykę.

TABLICE ADMINISTRACYJNE i NUMERY DOMÓW

Nazwa ulicy oraz numery budynków, stanowiące ich podstawowe oznakowanie, powinny być widoczne z daleka, ułatwiając dotarcie do celu. Omega System wychodzi naprzeciw tym potrzebom, proponując tablice z nazwami i numery w wielu wariantach, w formie płaskiej lub przestrzennej, a nawet podświetlanej.