Close

9 marca 2020

Hałas w biurze można zmniejszyć. Sprawdzą się tutaj przegrody biurowe

Otwarta przestrzeń biurowa ma swoje wady i zalety. Sporej wielkości pokoje, w których przebywa wielu pracowników naraz (czyli tak zwane open space), nie tylko sprzyjają bezpośredniej komunikacji, ale też generują hałas. Dzwoniące telefony, uruchomione sprzęty biurowe, rozmowy współpracowników, a nawet odgłosy stukania w klawiaturę mogą rozpraszać uwagę i powodować rozdrażnienie czy ból głowy. Sprawy nie ułatwiają też odgłosy dochodzące zza okna, zwłaszcza gdy biuro znajduje się w centrum miasta. Jak sobie z tym poradzić? Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj inwestycja w przegrody biurowe lub ścianki działowe.

Dowiedz się, jak przegrody i ścianki biurowe wpłyną na Twoją pracę

Mogłoby się wydawać, że największy problem z hałasem występuje w biurach typu open space. Okazuje się jednak, że nawet ludzie pracujący w pomieszczeniach z kilkoma osobami narzekają na czynniki rozpraszające. Wynika z tego, że najczęstszym powodem hałasu w biurze są… sami pracownicy. Oczywiście w miejscach, gdzie nie ma wydzielonych przestrzeni dla każdego, jest on większy, niż w biurach składających się z kilku zamykanych pokoi. Jednak nawet tam w jednym pomieszczeniu spotykają się osoby wykonujące różne czynności: rozmawiające z klientami, obsługujące urządzenia biurowe, zajmujące się wieloma projektami. To sprawia, że powstaje nagromadzenie różnorodnych dźwięków, które dla pozostałych pracowników mogą być uciążliwe. Pomocne okazuje się tutaj odgrodzenie swojego stanowiska pracy od innych za pomocą ścianki działowej. W Omega System oferujemy zarówno modele stojące na podłodze, jak i przegrody do postawienia na biurku. Dzięki nim uzyskasz w swoim biurze komfortowe warunki pracy oraz pozytywną atmosferę, które widocznie podniosą jakość oraz efektywność wykonywanych zadań.

Lista zalet przegród biurowych jest długa. Tutaj poznasz najważniejsze

Przepisy BHP mówią, że hałas w biurze nie może przekroczyć 65 dB. Często jednak nie mamy świadomości, jak głośno jest w przestrzeni, w której pracujemy, a także nie znamy sposobów na to, jak ten fakt zmienić. Problem rozwiązują wspomniane już przegrody biurowe, a także ścianki działowe. Takie elementy wystroju biura nie zaburzają komunikacji między współpracownikami, ale za to skutecznie redukują hałas i pomagają w skupieniu uwagi. Dodatkowo nie powodują one poczucia zamknięcia, gdyż są niskie i wykonane z lekkich materiałów. To wpływa pozytywnie na samopoczucie ludzi oraz na komfort pracy. Przegrody i ścianki oferowane przez naszą firmę Omega System swobodnie dopasujesz do własnych potrzeb oraz do wyglądu biura. Także modele ustawiane na biurkach cieszą się u nas niesłabnącą popularnością. Zawdzięczają to prostemu montażowi, wysokiej skuteczności i temu, że pozwalają na rozmowy pracowników na przykład pracujących nad wspólnym projektem. Zatem jeżeli zastanawiasz się, jak zmniejszyć poziom hałasu w Twoim biurze, przegrody i ścianki biurowe okażą się idealnym rozwiązaniem.