Close

29 czerwca 2020

Ergonomiczne miejsce pracy? To bardzo proste! Sprawdź wskazówki od Omega System!

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na poszerzenie zespołu pracowniczego oraz wynajem powierzchni biurowej stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Jak prawidłowo zaprojektować miejsce pracy tak, aby było ono przyjazne dla zatrudnianych tam osób? W ostatnich latach wiele mówi się o ergonomii takich pomieszczeń. Omega system doskonale wie, jak powinno wyglądać nowoczesne biuro. Z chęcią podpowiemy więc, na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę. Zapraszamy!

Aranżacja nowoczesnego biura. Ciasne pomieszczenia już dawno wyszły z mody!

Jedną z podstawowych zasad w trakcie projektowania firmowego biura jest umiejętna gospodarka terenem. I to niezależnie od tego, czy Twoje miejsce do pracy ma rozmiary niewielkiego salonu czy mamy do czynienia z ogromną przestrzenią. W każdym z tych wypadków zadbaj o własny komfort oraz o wygodę osób, które potencjalnie zatrudnisz w nowym biurze. Przeraźliwie ciasne pokoje nie będą pozytywnie wpływały na samopoczucie pracownika oraz efektywność wykonywania zadań. Zwróć uwagę na ustawienie poszczególnych mebli i spróbuj wyodrębnić przestrzeń, która pozwoli na swobodne poruszanie się po biurze.

Przegroda biurowa, czyli prosty sposób na podniesienie funkcjonalności i prywatności w biurze

Wcześniej wspominaliśmy o samopoczuciu pracownika. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że na nastrój osoby zatrudnianej w biurze bezpośredni wpływ ma jego umeblowanie czy chociażby sposób, w jaki pracodawca zapewnił pracownikowi nawet odrobinkę prywatności. Nasza firma Omega System od wielu lat specjalizuje się w produkcji akcesoriów, takich jak przegrody biurowe. Tego typu ścianki umożliwiają tworzenie indywidualnych, intymnych stanowisk oraz wpływają na znaczące obniżenie natężenia hałasu. Co ciekawe, przy pomocy przegrody biurowej możesz wydzielić sektory organizacyjne, a dodatek może posłużyć Twojemu pracownikowi jako prosta tablica informacyjna, gdzie znajdą się fiszki z najważniejszymi kwestiami. Innymi słowy? Maksymalna funkcjonalność prostej ścianki!

Zadbaj także o kolor ścian oraz porządek w biurze. Przedstawiamy sprawdzone porady

Odpowiednio zaprojektowane umeblowanie oraz wybór akcesoriów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie pracownika to tak naprawdę połowa sukcesu urządzania ergonomicznego biura. Na szczególną uwagę zasługuje również kolor ścian. Zadbaj o to, aby motywował on do działania oraz wywoływał uśmiech na twarzy osoby zatrudnionej w Twoim biurze. Istotną kwestią pozostaje także porządek. Schludne biurka czy regularne dbanie o czystość w pozostałych częściach pomieszczenia z całą pewnością podniosą poziom koncentracji u pracownika. Nie od dziś wiadomo, że wszędzie rozrzucone papierki i nawet niewielka ilość kurzu na monitorze nie będą motywować do pracy!