Close

16 grudnia 2019

Czym jest wayfinding oraz jaką rolę pełnią w nim profesjonalne tabliczki przydrzwiowe?

Zagwarantowanie możliwości swobodnego przemieszczania się po budynkach o skomplikowanym rozkładzie zawsze leży w kwestii właściciela obiektu. Wayfinding umożliwia stworzenie czytelnego i zrozumiałego marketingu przestrzeni, dzięki któremu odwiedzający Cię goście lub potencjalni klienci zaoszczędzą masę czasu na poszukiwaniu miejsca docelowego wizyty.

Wayfinding, czyli maksymalne ułatwienie poruszania się po budynkach

Chcąc dokładnie wyjaśnić pojęcie wayfindingu należy cofnąć się nawet o kilkaset lat do czasów, gdy błyskawiczne zorientowanie się w terenie oraz znalezienie odpowiedniej drogi umożliwiały kompas czy chociażby mapa. Dziś z takich dobrodziejstw korzystamy zdecydowanie rzadziej, a bezproblemowe poruszanie się po budynkach o charakterze publicznym lub komercyjnym jest niezwykle istotnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na zadowolenie gościa czy nawet potencjalnego klienta. System oznakowania, na którym opiera się skuteczny wayfinding, świetnie sprawdza się w ogromnych biurowcach, przychodniach, szpitalach, dworcach kolejowych czy na lotniskach. Tabliczki informacyjne zawierające kierunkowskazy lub identyfikację danego miejsca powinny być zaprojektowane w maksymalnie intuicyjny sposób. Wskazówki muszą być czytelne nie tylko dla osób odwiedzających budynek, ale także dla jego pracowników. Wprowadzenie marketingu przestrzennego przynosi bardzo dużo wymiernych korzyści, a jego brak może okazać się niezwykle problematyczny. Zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy pojawiają się w miejscu bez jakiegokolwiek oznakowania. Poruszanie się po nieintuicyjnych korytarzach oraz marnowanie przeraźliwie dużej ilości czasu z pewnością utkwi w pamięci klientów i gości na długie miesiące.

Efektowna tabliczka przydrzwiowa powinna znaleźć się przy Twoim biurze lub gabinecie

Niebagatelną rolę w skutecznym wayfindingu odgrywają proponowane przez Omega System tabliczki przydrzwiowe. Jest to podstawowy element każdej dobrze zaprojektowanej identyfikacji wizualnej. Jako doświadczeni specjaliści rekomendujemy tego typu produkt do oznaczania biur firmowych, gabinetów lekarskich oraz szpitalnych, a także pomieszczeń w różnych placówkach edukacyjnych. Taka tabliczka zda egzamin wszędzie, gdzie potrzebne jest czytelne zaprezentowanie danych personalnych, form kontaktu lub wskazówek poprawnego dotarcia. Od wielu lat specjalizujemy się w produkowaniu designerskich identyfikatorów, które spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Zarówno osób zamawiających, jak i klientów bądź osób odwiedzających oznakowany budynek.